اخبار صنعت

۶۳٫۲ درصد مصوبات ستاد تسهیل قزوین مربوط به بانک ها است

به گزارش ایرنا، علی پرزحمت روز شنبه در اولین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای هماهنگی بانک های استان که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: در ده ماهه نخست امسال، ۲۴ جلسه اصلی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار و معاونان وی و ۵۷ جلسه فرعی برگزار شده که ۵۰۲ مصوبه برای ۳۱۵ واحد صنعتی و کشاورزی استان داشته است.
وی افزود: ۶۳٫۲ درصد مصوبات ستاد تسهیل مربوط به بانکها بوده و ۷٫۶ درصد به امور مالیاتی،۱۰٫۱ درصد مربوط به تامین اجتماعی و ۱۹٫۱ درصد مربوط به سایر دستگاه ها بوده است.
پرزحمت گفت: تاکنون ۵۲۸ فقره درخواست تسهیلات رونق تولید در استان قزوین ثبت شده که ۳۱۵ مصوبه در کارگره تسهیل و رفع موانع تولید استان داشته است.
وی ادامه داد: در نه ماهه نخست سال جاری، ۱۰۶ فقره تسهیلات به مبلغ یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال در بخش رونق تولید در استان قزوین پرداخت شد.
پرزحمت در ادامه از تفویض اختیارات ثبت سفارش به استانها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: تاکنون ۹۸۰ ثبت سفارش در استان انجام شده که از این تعداد ۴۱۰ درخواست تایید و ۵۰ درخواست رد شده و مابقی در دست بررسی هستند.
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: قزوین رتبه چهار کشور را در زمینه ثبت سفارش دارد که به جهت تخصیص ارز نیمایی برای تولید صورت می گیرد.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.
۶۱۰۱

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنايع


واحدهاي توليدي


قزوين

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *