اخبار صنعت

۴ واحد صنفی مشاغل مزاحم در مهاباد پلمب شد

هاشم لاجانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها شامل صنف های جوشکاری، تعمیرگاه و واحدهای تولیدی درب و پنجره سازی هستند که نسبت به ابلاغیه اداره اتاق اصناف مبنی بر انتقال به شهرک صنعتی کاوه عمل نکرده و بر این اساس از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شده است.
وی ادامه داد: بر اساس ابلاغیه اتحادیه ها تمامی واحدهای صنفی مزاحم و آلاینده از جمله نمایشگاه های خودرو، مکانیکی ها، مصالح ساختمانی و فلزکاران باید به شهرک صنعتی کاوه منتقل شوند.
لاجانی اظهار داشت: صنف هایی که شامل این طرح می شوند در صورتی که اقدام به جابجایی واحدهای خود نکنند، طبق قانون با صاحبان آنها برخورد و واحد های آنها پلمب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تاکنون استقبال خوبی از این طرح نشده است، بیان کرد: شهرک صنعتی کاوه هم اکنون دارای ۴۰۸ باب مغازه است که از این تعداد ۱۵۱ واحد در اختیار اتاق اصناف است و کارهای زیربنایی از جمله فاضلاب، آب، برق، گاز و تلفن آن انجام شده است.
رییس اتاق اصناف مهاباد اضافه کرد: مشاغل مزاحم دارای پیامدهایی چون ناامنی، اختلال در رفت و آمد، بدمنظره ‌کردن چهره شهر، ایجاد آلودگی ‌های صوتی و بصری و اشغال مساحت زیادی از معابر و ایجاد مزاحمت برای رفت و آمد شهروندان هستند.
به گزارش ایرنا، ۲۸ شغل در فهرست مشاغل آلاینده قرار دارد که مکانیکی، نجاری، صافکاری، درب و پنجره سازی، سنگبری، تراشکاری و نقاشی از جمله آنهاست.
مهاباد دارای ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی پروانه دار است.
استقرار مشاغل مزاحم به ویژه نمایشگاه های خودرو در شهرمهاباد نه تنها شهروندان را از جنبه های مختلف آزار می دهد بلکه بر اقتصاد و کسب و کار اصناف دیگر نیز تاثیر گذاشته است.
طبق آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری، شهرداری ها و دستگاه های اجرایی مرتبط موظف هستند با استفاده از ابزارهای تشویقی از قبیل تعیین محل جدید استقرار، تامین زیرساخت های لازم و فراهم کردن تسهیلات بانکی برای تسهیل در انتقال مشاغل و صنوف مزاحم شهری برنامه ریزی و اقدام کنند.
۹۹۰۳/۶۱۸۵/۷۱۲۹

انتهای پیام /*


اقتصاد


اتاق اصناف


مشاغل مزاحم


مهاباد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *