اخبار صنعت

کرمان روزهای گرم سال را می گذراند

مریم سلاجقه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در حالی که روز گذشته گرم‌ترین روز در خردادماه بود و دمای شهر کرمان حداکثر به ۳۶ درجه رسید افزود: آمار ۳۰ ساله ثبت شده در این ایستگاه نشان می‌دهد که رکورد دمای ۴۰ درجه در خرداد سال ۹۶ در شهر کرمان نیز ثبت شده است.

وی با بیان اینکه برای روزهای آینده تغییرات محسوسی در دما مشاهده نمی‌شود گفت: همچنین طی سه روز آینده از نظر جوی وزش باد نسبتاً شدید پدیده‌ای است که در سطح استان مشاهده می‌شود و وزش باد در مناطق شمالی و شرقی همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا است.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان تصریح کرد: طی این روزها گرد و خاک کاهش دید را در مناطق شرقی به ویژه فهرج، ریگان، شهداد، بم، محورهای مواصلاتی کرمان – زاهدان، شهداد -نهبندان و کرمان به یزد به همراه دارد لذا کسانی که قصد سفر به این مناطق را دارند؛ قبل از تردد از وضعیت جاده‌ها مطلع شود.

سلاجقه با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته حداکثر دما در سطح استان به ۴۶ درجه رسید که این دما در شهرستان‌های کهنوج، قلعه گنج، رودبار و میانده جیرفت ثبت شده است گفت: دمای شهر کرمان امروز به حداکثر ۳۵ درجه خواهد رسید.

وی بیان داشت: با توجه به گرمی هوا و وزش گرد و خاک کودکان، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی حدالامکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان کرمان به باغداران و کشاورزان نیز توصیه کرد: در صورت نیاز محلول پاشی این عملیات را در ساعات خنک صبح و اولیه غروب انجام دهند.
۹۸۹۵ / ‌‬ ۵۰۵۴

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *