اخبار صنعت

چهار هزار و ۳۰۰ تخلف صنفی در قزوین شناسایی شد

علی پرزحمت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:این تعداد تخلف از ابتدای سالجاری تاکنون در زمینه گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، صادر نکردن فاکتور، درج نکردن قیمت و قاچاق کالا شناسایی شده است.
وی با اشاره به طرح ویژه نظارت بر بازار ادامه داد: در این طرح نیز تاکنون ۷۰۰ مورد بازرسی از انبارها، واحدهای صنفی، انبارداران و عمده فروش ها صورت گرفت و ۳۵ پرونده اعلام نکردن موجودی انبار، ۶ پرونده احتکار و ۱۱ پرونده اختفا و امتناع از عرضه کالا در تعزیرات حکومتی تشکیل شد.
پرزحمت یادآور شد: دوهفته گذشته یک انبار مواد شوینده که به جرم احتکار توسط بازرسان سازمان صنعت کشف شده بود بعد از صدور رای قضایی با قیمت مصوب وارد بازار شد و به زودی ۲ انبار دیگر مواد شوینده، پکیج و قطعات خودرو نیز با نرخ مصوب سازمان حمایت از مصرف کنندگان در بازار عرضه خواهد شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: خوشبختانه با تشدید طرح نظارت بر بازار تخلفات صنفی و احتکار و اختفای کالاها کمتر شده، به گونه ای که از هفته گذشته تاکنون میزان کشف و شناسایی تخلف صنفی و انبارهای احتکار و اختفا سیر نزولی یافته است.
وی اظهار داشت: هدف از رصد بازار نظارت بر قیمت کالاهای اساسی و جلوگیری از تخلفات صنفی است که توسط گشت های مشترک سپاه،تعزیرات، نیروهای انتظامی و گزارش های مردمی صورت می گیرد.
۱۲۰ بازرس افتخاری و ثابت، کار نظارت بر ۱۶ اتحادیه و ۳۲ هزار واحد صنفی را در استان قزوین برعهده دارند.
۶۱۰۱

انتهای پیام /*


اقتصاد


تخلفات صنفي


واحدهاي صنفي


قزوين

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *