اخبار صنعت

چهار شرکت دانش بنیان در استان مرکزی به ثبت رسید

«مصطفی آمره» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۴ واحد صنعتی مستعد تبدیل به شرکت های دانش بنیان در استان مرکزی امسال شناسایی شده که تا کنون مراحل ثبت چهار واحد از آن ها نهایی شده است.
وی ادامه داد: از سال ۱۳۹۴ تاکنون سالانه تعدادی واحد صنعتی مستعد تبدیل شدن به شرکت های دانش بنیان در این استان شناسایی می شوند و شرکت شهرک های صنعتی استان با همکاری دیگر نهادها ذیربط و استانداری مرکزی نسبت مراحل تکمیل فرآیندی و تجهیز این واحدها را برعهده دارند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: ۸۰ شرکت دانش بنیان صنعتی در استان مرکزی به ثبت رسیده و این مهم با جدیت از سوی شرکت شهرک های استان مرکزی پیگیری می شود.
وی افزود: اعطای تسهیلات ارزان قیمت، واگذاری زمین به قیمت پایین، معافیت های مالیاتی و خدمات رسانی ویژه از مهمترین مزایای تبدیل شدن کارخانه های صنعتی به شرکت های دانش بنیان است.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی اظهار داشت: شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی تاکنون هشت خوشه کسب و کار را شناسایی کرده که فرآیند توسعه در سه خوشه صنعتی انجام و یک طرح توسعه خوشه نیز در دست اجرا است.
آمره افزود: سه خوشه صنایع ریلی اراک، عایق رطوبتی دلیجان و سنگ محلات در استان توسعه یافته و از سال ۱۳۹۳ نیز عملیات توسعه خوشه سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی اراک آغاز شده است که حدود سه سال زمان می برد.
مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی بیان کرد: ایجاد یکهزار و ۵۰۰ فرصت شغلی امسال در شهرک های صنعتی هدفگداری شده که تا کنون یکهزار و ۴۵ فرصت شغلی محقق شده است.
آمره ادامه داد: بهره برداری از ۱۰۰ طرح صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی امسال در دستور کار است که تا کنون ۶۴ واحد تولیدی راه اندازی شده است.
وی، افق سرمایه گذاری امسال را در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان یکهزار و ۵۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در ۱۰ ماه امسال سه هزار و ۸۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در شهرک ها و نواحی صنعتی استان محقق شده که نسبت به برنامه هدفگذاری ۲۴۶ درصد رشد دارد.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: ۱۷۴ قرارداد واگذاری زمین در سطح ۷۷ هکتار از ابتدای امسال بامتقاضیان منعقد شده در صورتی که برنامه هدفمند امسال ۱۶۰ قرارداد به میزان ۱۳۴ هکتار بود و در بخش انعقاد قرارداد ۱۰۹ درصد نسبت به اهداف مصوب رشد وجود دارد.
۳۵ هزار نیروی انسانی در یک هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در ۳۲ شهرک و ناحیه صنعتی نقاط مختلف استان فعالیت می کنند.
۳۰۱۷/۶۰۱۳/

انتهای پیام /*


اقتصاد


شهرک های صنعتی


شرکت های دانش بنیان


استان مرکزی