اخبار صنعت

وزیر صمت: قیمت خودرو با عمل به وعده خودروسازان کاهش می یابد

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، رضا رحمانی در حاشیه آغاز عملیات احداث واحد ۴۰ هزار تنی تولید کنسانتره نفلین سینیت کلیبر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تولید خودرو در کشور به حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار دستگاه در روز می رسد و این روند افزایشی ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه پیش از این کمتر از یک هزار خودرو در روز از سوی خودروسازان تولید می شد، اظهار داشت: پس از مذاکره با خودروسازان برای ساماندهی بازار خودرو، این میزان به حدود یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار خودرو در روز افزایش یافته است و این روند برای رسیدن به وضعیت ایده آل همچنان ادامه خواهد داشت.
وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با آغاز عرضه فوری خودرو و ادامه این روند تا عید و عمل خودروسازان به تعهدات خود به طور قطع قیمت خودرو پایین می‌آید.
رحمانی با اشاره به نقش واسطه ها و برخی عوامل در افزایش قیمت خودرو در کشور تصریح کرد: روند تحویل مرتب خودرو از سوی خودروسازان، موجب تنظیم بازار می شود.
وی با بیان اینکه با ادامه عرضه خودرو، قیمت منطقی در بازار حاکم می شود، گفت: هدف ما در ماه های آینده رسیدن قیمت خودرو به قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است.
رحمانی افزود: هر جایی ابهامی وجود داشته باشد همکاران ما در وزارت صنعت معدن و تجارت رسیدگی می‌کنند و از حقوق مردم دفاع می‌شود.
به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی کارخانه جدید نفلین سینیت در منطقه یوزبند شهرستان کلیبر با سرمایه‌گذاری ۲٫۵ میلیون دلاری سرمایه‌ گذار خارجی و ۲۰۰ میلیارد ریالی سرمایه گذار ایرانی آغاز شد.
ظرفیت تولیدی این کارخانه در مرحله نخست ۴۰ هزار تن خواهد بود و با تکمیل سه مرحله ظرفیت تولید به ۱۵۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.
۸۰۲۳/۳۰۷۱

انتهای پیام /*


اقتصاد


صنعت و معدن


خودرو


قیمت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *