اخبار صنعت

شهرک های صنعتی آذربایجان غربی جزو ۱۰ شرکت برتر کشور است

به گزارش ایرنا علی عبدلی روز شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۴ قرارداد واگذاری زمین در استان منعقد و به سرمایه گذار تحویل داده شده است.
وی اضافه کرد: در این مدت ۲ چاه تامین آب برای شهرک صنعتی شماره ۳ ارومیه و زمین لازم برای بهبود مسیر ارتباطی شهرک های صنعتی شهرستان ارومیه خریداری شده است.
وی برگزاری دوره های آموزشی در راستای حمایت های نرم افزاری و راه اندازی خوشه های صنعتی در استان را از برنامه های شرکت در حمایت از صنعت گران اعلام کرد و ادامه داد: استفاده از فناوری های نوین، بهبود کیفیت محصولات تولیدی، افزایش مزیت رقابتی تولید کنندگان و استانداردسازی واحدها و تولید از مهمترین عوامل توسعه صادرات و ورود به بازارهای بین المللی به شمار می رود که باید تولیدکنندگان به این عوامل دقت کنند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه شرکت شهرک های صنعتی آماده دریافت انتقادهای سازنده رسانه هاست، بیان کرد: انتقاد سازنده رسانه ها می تواند موجب بهبود عملکرد شهرک های صنعتی شود.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: این رسانه دولتی با برخورداری از خبرنگاران حرفه ای، ظرفیت مناسبی برای انعکاس دستاوردها و مشکلات دستگاه های اجرایی دارد.
علیرضا فولادی افزود: امروزه رسانه ها، مرز بین انتقاد و تخریب را گم کرده اند و در این بین خبرگزاری جمهوری اسلامی تلاش دارد در این مسیر با تولید محتوا عملکرد متفاوتی داشته باشد.
به گزارش ایرنا در ادامه این دیدار مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی از فعالیت خبرگزاری جمهوری اسلامی در زمینه شهرک های صنعتی تشکر و بر گسترش همکاری ها تاکید کرد.
آذربایجان غربی از نظر صنعتی یکی از استان های کم برخوردار کشور به شمار می رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید آغاز شده است.
در حال حاضر ۲۵ شهرک و ناحیه صنعتی از ۳۵ مورد مصوب آذربایجان غربی فعال بوده که یکهزار و ۱۰۰ واحد صنعتی را در خود جای داده است و ۲۰ درصد از این واحدهای تولیدی با ظرفیت پایین فعالیت می کند.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه ‌ای به شمار می رود.
۹۹۱۸/۲۰۹۳

انتهای پیام /*


اقتصاد


شهرك هاي صنعتي


سرمايه گذار


آذربايجان غربي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *