اخبار صنعت

تسهیلات روستایی باید در راستای اشتغال به کار گرفته شود

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی روز چهارشنبه در بیستمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت: برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، نیازمند سیاست گذاری های هوشمندانه و صحیح هستیم.
وی اظهار داشت: باید چالش ها و ضرورت های هر شهرستان در حوزه های مختلف کشاورزی، حمل و نقل، گردشگری و خدمات به درستی تشخیص داده شود و تسهیلات ارزان قیمت موجود به ایجاد اشتغال مولد و ارزش افزوده بیشتر در این حوزه ها اختصاص یابد.
وی اضافه کرد: در این راستا در گام اول نیازمند سیاست گذاری و برنامه ریزی درست توسط دستگاه های مختلف هستیم. در مرحله بعد باید در زمینه به کارگیری فرآیندهای درست کار کنیم و دستگاه های اجرایی باید توانمندی متقاضیان طرح را به شکل درستی محک بزنند.
معاون استاندار کرمانشاه گفت: گام سوم به تعیین اهلیت مالی و اعتباری متقاضی توسط بانک مربوط می شود که باید در شکلی مناسب و در کمترین زمان ممکن انجام شود.
حاتمی افزود: با توجه به حجم زیاد کارها، شعب بانک های مستقر در سرپل ذهاب در صورت نیاز باید به سرعت اقدام به افزایش نیرو و ایجاد شعبه های جدید کنند‌.
وی اظهار داشت: وجود ناهماهنگی میان دستگاه ها و بانک ها موجب به وجود آمدن بخشی از این مشکلات و بالا رفتن سطح بیکاری شده است.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه علاوه بر این نیازمند پایش مداوم طرح ها و پروژه ها از ابتدا تا انتها هستیم ، گفت: دبیرخانه کارگروه اشتغال باید چابک و پویا باشد و یک پایش مستمر از عملکرد دستگاه ها داشته باشد.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از مسائل مهم برای تصمیم گیری، داشتن اطلاعات درست است و دستگاه ها باید ناهماهنگی های موجود در فهم آمار و ارقام را اصلاح کنند.
حاتمی تصریح کرد: بافت و ساختار اقتصادی استان باید تغییر کند و علاوه بر توسعه بخش هایی مانند کشاورزی به سمت ایجاد شغل های جدید در حوزه فرهنگ و هنر، خدمات و گردشگری و اقتصاد دیجیتال گام برداریم.
وی همچنین در این نشست اعلام کرد: پیش از وقوع زلزله ویرانگر آبانماه سال گذشته در سرپل ذهاب، همه نگاه ها متوجه طرح بزرگ گرمسیری و رونق اقتصادی حاصل از آن بود. با توجه به حاصلخیز بودن زمین های منطقه انتظار یک رونق اقتصادی و افزایش درآمد را داشتیم اما به یکباره زلزله همه چیز را تحت شعاع قرار داد.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: بی گمان مدیریت در آن فضای پرالتهاب و ماه های پس از آن بسیار دشوار بوده و همچنان هست.
وی اضافه کرد: باید کمک کنیم با یک برنامه ریزی و مدیریت درست و هوشمندانه، این زلزله را تبدیل به فرصتی برای توسعه استان نماییم.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*


اقتصاد


تسهیلات زودبازده


زلزله۹۶


معاون استانداری کرمانشاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *