اخبار صنعت

بررسی مشکلات بیش از یک هزار واحد تولیدی فارس در کارگروه رفع موانع تولید

یدالله رحمانی، یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجموع تصمیم های این نشست ها به بیش از یک هزار و ۶۳۰مصوبه و رفع مشکل بیش از ۶۵۰ واحد تولیدی استان منجر شد.
وی ادامه داد: همچنین گزارش سیستم بانکی و دبیرخانه کارگروه رفع موانع تولید استان حاکی از آن است که تاکنون از محل ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای اجرای طرح رونق تولید در سال ۹۶در کشور، ۱۶۰ میلیارد تومان به ۱۱۴واحد تولیدی که طرح های آنها به تصویب رسیده پرداخت شده است.
او اظهار کرد: بیشتر این پرداخت ها به ترتیب توسط بانک های صنعت و معدن، ملی و کشاورزی استان انجام شده است.
وی گفت: تاکنون تقاضای ۸۸۷ واحد تولیدی استان از مجموع یک هزار و ۷۰۰ واحد تولیدی که در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند به تصویب کمیته های کارشناسی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید رسیده و برای اخذ یک هزار و ۶۲ میلیارد تومان تسهیلات به سیستم بانکی معرفی شده اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس افزود: مقرر شده امسال از محل ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده، مشکلات سرمایه در گردش ۱۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط رفع شود و سرمایه ثابت ۶ هزار واحد تولیدی نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد و سرمایه بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد تولیدی نیز تامین شود.
رحمانی ادامه داد: سال ۹۵ نیز در فارس ۶۶۳میلیارد تومان تسهیلات از محل ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات پیش بینی شده برای کل کشور به ۴۸۲ طرح تولیدی و صنعتی این استان پرداخت و همچنین ۳۶۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز مستقیما توسط بانک ها پرداخت شد.
۶۱۲۲ /۶۱۱۸
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

انتهای پیام /*


اقتصاد


استانداري


كارگروه رفع موانع توليد


نشست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *