استاکر لیفتراک

انواع لیفتراک دستی

لیفتراک ها نوعی ماشین های انتقالی محرک هستند . لیفتراک دستی ( استاکر ) مناسب براي انبارها، فروشگاها، كارخانجات،بارگيري و انتقال بار به ماشين هاي سنگين و…

در استفاده از لیفتراک دستی نیز بازرسی فنی لیفتراک نیز باید صورت دوره ای انجام شود و برای استفاده از لیفتراک دستی نیز نیاز به صدور گواهی سلامت لیفتراک می باشد.

لیفتراک دستی دقیقا همانطور که به نظر میرسند هستند و با نیروی دست کار می کنند یعنی موتور ندارند .شاخک های قابل شناسایی در جلو دارند، اما توسط نیروی انسانی به جای نیروی موتور هل داده می شوند.

معمولاً به هدف بالابری و پایین بری اجسام و بار از لیفتراک دستی استفاده می شود. البته نقل و انتقال بار نیز از عهده لیفتراک دستی برمی آیند ولی هدف اصلی کاربری لیفتراک دستی بارگیری و تخلیه بار است. در بخش قابل توجهی از کارها، این دستگاه ها می تواند جایگزینی باشد برای لیفتراک های بزرگ که خرید آن ها برای هر مجموعه ای ممکن است مقرون به صرفه نباشد.

سیستم عملکردی این دستگاه ها بر اساس سیستم پمپ هیدرولیک می باشد.استاکرها را با عناوینی دیگر نیز می شناسند. مانند: جک بالابر، لیفتراک دستی، بالابر صنعتی و…
انواع لیفتراک دستی :

۱-   لیفتراک تمام دستی :

هیچ گونه سیستم قدرتی ندارد.

۲-    لیفتراک نیمه اتوماتیک:

داای برخی خصوصیات لیفتراک تمام دستی و تمام اتوماتیک برخوردار است .

۳-     لیفتراک تمام اتوماتیک :

معمولا از نیروی الکتریکی استفاده می کند و علاوه بر حمل بار، کاربر نیز می تواند بر آن سوار شود و بار بدون نیاز به نیروی فیزیکی منتقل کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *