جک پالت (قسمت های اصلی)

جک پالت بعنوان های پالت تراک و پمپ تراک نیز شناخته شده اند که وسیله ای است که برای بالابردن و جابجایی پالت ها به کار می روند.

در تصویر قسمت های اصلی و استاندارد تشکیل دهنده یک جک پالت نشان داده شده است:

جک پالت بعنوان های پالت تراک و پمپ تراک نیز شناخته شده اند که وسیله ای است که برای بالابردن و جابجایی پالت ها به کار می روند.

چرخ های جلویی درون انتهای شاخک قرار گرفته است و با جک هیدرولیک بالا برده می شوند، شاخک ها از طرف عمودی از چرخ های جلویی جدا شده اند. پالت فقط به اندازه ای از کف بلند شده است تا عمل انتقال انجام شود. نیروی حمل و بارگیری و تخلیه جک پالت دستی از طریق فرد انجام می شود. جک پالت های که با انرژی باطری کار می کنند به عنوان جک پالت برقی شناخته شده اند. بعضی جک پالت ها می توانند یک پالت و بعضی دو پالت را پر می کنند که برای بالابردن و حرکت پالت ها به کار می روند. این جک پالت ها شامل یک پلت فرم هستند که کاربر برای حمل و نقل پالت ها به اطراف انبار یا بارگیری یا تخلیه بار روی آن می ایستد. صنایع آمریکای شمالی ظاهرا جک پالت ها را براساس ابعاد طبقه بندی کرده است.

جک پالت های برقی خود به دو دسته جک پالت های برقی و نیمه برقی تقسیم می شوند که در نوع تمام برقی کاربر حتی روی وسیله می ایستند و به اطراف در محل حرکت می کند.

لیفتراک برقی

 لیفتراک برقی بیشترین کاربرد را در کارخانجات و انبارهای مواد غذایی و دارویی بهداشتی و یا مکان های فاقد تهویه که می بایست هیچ گونه آلودگی زیست محیطی نباشد استفاده می شود.

ادامه مطلب...

لیفتراک دیزلی

 لیفتراک دیزلی پرکاربردترین و عمومی ترین نوع لیفتراک می باشد که بدلیل استهلاک کمتر موتور و ارزان تر بودن سوخت گازوئیل و سهولت نگهداری گازوئیل در مخازن بزرگ در کارخانجات و انبارها از استقبال بیشتری برخوردار است.

ادامه مطلب...

لیفتراک دوگانه سوز

  لیفتراک های دوگانه سوز همچنان که از نام آنها مشخص است از دو سوخت گاز LPG و بنزین تغذیه می شوند. لیفتراک های دوگانه سوز بدلیل در دسترس بودن بنزین و گاز LPG در تمامی مناطق کشور امروزه با استقبال خوبی مواجه شده اند.

ادامه مطلب...