توضیحاتی درباره جک پالت ها

جک پالت ها معمولا برای جابه جایی پالت ها طراحی شده اند. جک پالت ها معمولا در انبارها، کارخانه های تولیدی و انبارها به عنوان تجهیزاتی که برای جا به جایی ضروری هستند به کار می رود.

جک پالت ها وسیله هایی هستند که برای حرکت دادن وسیله های سنگین به کار می روند و محصولات را از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری می برند.

دپارتمانها و گروه های مواد غذایی همچنین از جک پالتها استفاده می کنند. انواع جک پالت معمولا دو نوع جک پالت وجود دارد. یکی از آنها جک پالت دستی است که از یک اهرم برای بلند کردن و جا به جا کردن اجسام استفاده می شود. نوع دیگری از این وسیله از موتوری برای جا به جا کردن اشیاء کمک می گیرد. هر دو نوع جک ها از یک نیروی هیدرولیک برای حمل اجسام استفاده می کنند. در حین بلند کردن اجسام برخی از جک پالت ها توانایی بلند کردن اجسام تا ۳۰۰۰پوند (۱۳۶۰ کیلوگرم ) را دارند. پالت تراک ها، جک پالت هایی هستند که جایگاهی را برای اپراتور جک پالت در قسمت پشت جک در نظر گرفته اند. این جک پالت ها مانند جرثقیل ها هستند با این تفاوت که در روی سطح استفاده می شود.

طراحی جک پالت ها یک جک پالت معمولا از یک سیستم پیستونی برای بالا بردن و پایین آوردن اجسام استفاده می کند. این سیستم پیستونی توسط آزاد کردن دسته ی ترمز بر روی نوار دسته ی جک پالت کنترل می شود. این وسیله پیستون ها را با پر کردن از هوا درگیر می کند.

اپراتور جک پالت با این وسیله به گونه ی زیر درگیر می شود: ابتدا ترمز می کند و بعد از قراردادن جسم بر روی جک پالت دسته را بالا و پائین می برد. این کار هوا را محکم درون پیستونها می کند که سیلندرها را بالا اورده و پالتها را نیز به سمت بالا حرکت می دهد. توضیحاتی درباره جک پالت ها ترمز و دهنه ترمزهای جک پالت در قسمت چرخهای کوچک و محکمی که از خاک رس و یا پلاستیک فشرده تهیه شده اند قرار گرفته است. این چرخها در محوری از ترمزها به گونه ای طراحی شده اند که آن ها را زمانی که جک پالت و ترمزها به سمت بالا حرکت می کنند، رها کند.

در سایز بزرگتر، یک چرخ بزرگتر در قسمت پشت دسته ی جک پالت قرار گرفته است. این چرخ جک پالت می تواند توسط میله ی دسته حرکت کند و در جهتی که میله می چرخد این چرخ نیز حرکتمی کند. دهنه نیز همچنین از پیستونهایی تشکیل شده است که به شکل مثلثی شکل می باشد .این قسمت پیستون های جک پالت را از گرد و خاک و آسیب دیدن محافظت می کند. یک اپراتور جک پالت معمولا با دو دسته کار می کند و کل آن را با یک میله کنترل می کند. زمانی که اپراتور کمی ترمز می کند پیستونها آزاد می شوند و ترمزها پایین می آیند. آنگاه جک اسلایدهای جک پالت بین پالت چوبی قرار می گیرند( چرخها و ترمزها برای این کار طراحی شده اند). بعد از این مرحله دسته ی میانی باید تنظیم گردد و کاربر دسته را بالا و پائین ببرد و ترمزها را بالا ببرد و پالت را جا به جا کند. چرخها به دلیل این که باید روی زمین قرار بگیرند باید بین اسلاتهای پالت قرار بگیرند. حرکت دادن پالت به صورت دستی توسط کشیدن و هل دادن و یا چرخاندن میله در یک جهت و یا جهت دیگر انجام می شود. این به جک پالت اجازه می دهد تا به هر سمتی برود. زمانی که با یکی از آنها کار می کنید نیاز دارید که با کار کردن چرخ عقب این دستگاه آشنا باشید. زیرا پالت به هر دو سمت عقب و جلو حرکت می کند. بدین معنی که گاهی اوقات وسیله به سمت جلو و گاهی به سمت عقب حرکت می کند. چرخاندن جک پالت به اطراف با توجه به شعاع گسترده ای از تنظیمات فرمان آن نیاز به تلاشهای متعددی دارد.

لیفتراک برقی

 لیفتراک برقی بیشترین کاربرد را در کارخانجات و انبارهای مواد غذایی و دارویی بهداشتی و یا مکان های فاقد تهویه که می بایست هیچ گونه آلودگی زیست محیطی نباشد استفاده می شود.

ادامه مطلب...

لیفتراک دیزلی

 لیفتراک دیزلی پرکاربردترین و عمومی ترین نوع لیفتراک می باشد که بدلیل استهلاک کمتر موتور و ارزان تر بودن سوخت گازوئیل و سهولت نگهداری گازوئیل در مخازن بزرگ در کارخانجات و انبارها از استقبال بیشتری برخوردار است.

ادامه مطلب...

لیفتراک دوگانه سوز

  لیفتراک های دوگانه سوز همچنان که از نام آنها مشخص است از دو سوخت گاز LPG و بنزین تغذیه می شوند. لیفتراک های دوگانه سوز بدلیل در دسترس بودن بنزین و گاز LPG در تمامی مناطق کشور امروزه با استقبال خوبی مواجه شده اند.

ادامه مطلب...